Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Rozmowy z katem - streszczenie

organizacyjnych” i zwrócił się ku tradycyjnym bogom germańskim. W tym czasie zaczął siebie określać mianem „Gottglaubig”.

Stroop pracował wraz z żoną przy redagowaniu gazetki kombatantów 55 i 256 pułku piechoty. Ukazywała się ona drukiem w nakładzie około 800 egzemplarzy.

5. Objawienie w Monachium

Wiosną 1932 roku Stroop wstąpił do ugrupowań hitlerowskich. Nie chciał przyjąć do wiadomości, iż w świetle prawdy historycznej Adolf Hitler nie był założycielem NSDAP, lecz jej siódmym w kolejności członkiem. Dla niego Hitler był niemal świętym. Wszelkie informacje Moczarskiego na temat Führera, które stawiały go w niekorzystnym świetle, natomiast odrzucał z całą stanowczością.

W latach 1932-1933 Stroop pracował z pełnym zapałem na rzecz partii hitlerowskiej. W tych latach wzmógł się terror nazistów wobec Żydów. Choć akcje te były nielegalne, to jednak stróże prawa nie reagowali, gdyż taki był rozkaz, a to było najważniejsze. Stroop powtarzał wielokrotnie „Befehl ist Befehl”.

Stroop organizował w Lippe konne oddziały SS, choć nigdy do nich nie przynależał – czego zresztą nie żałował. Partia miała coraz większe wpływy. Z Lippen wyzbyto się szybko Żydów, których na tych terenach i tak mieszkało niewielu. Zduszono też katolików, którzy musieli się bezwzględnie podporządkować dyktaturze, lecz nigdy nie ruszano masonów, ponieważ ci byli zbyt dobrze ułożeni z księciem.

6. Lippe „wyraża wolę narodu”

1932 roku Stroop był dowódcą Sztafet Ochronnych. Niejednokrotnie wpadał w szał, słysząc głosy sprzeciwu wobec polityki Hitlera. Był całkowicie posłuszny partii i Führerowi.  W wybrach w Lippen partia hitlerowska wypadła lepiej od średniej krajowej. W tym czasie Stroop został SS-manem a także SS-Scharführerem (był to przeskok o dwa stopnie).

W styczniu 1933 roku ze względu na wybory przyjechał


Komentarze

    2 + 9 =