Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Rozmowy z katem - streszczenie

(krytyka sterylizacji i eutanazji). Stroop cenił go jako człowieka, określając go mianem dobrego, nieposzlakowanego nacjonalisty.

W latach 1934-1935 Stroop stał się członkiem elity SS-mańskiej.  Prowadził śledztwa według „wyższych metod”. Stosował terror. Rozeznawał ludzi ideologicznie.

W końcu Stroopowie przenieśli się do Altony.  Do dyspozycji rodziny pozostawało pół willi. Stroop dysponował też samochodem. Tam w roku 1936 urodził się syn Stroopa – Olaf. Był to prawdziwy powód do dumy. Stroop działał w Lebensbornie. O praktykach tych nigdy nie dowiedziała się jego żona, ale mąż jej przyczyniał się znacznie do wzrostu SS-owskiego potomstwa często cudzołożąc.

W 1937 roku Stroop ponownie awansował. Otrzymał stopień SS-Standartenführera. Dowodził 28 SS-Standarte w Hamburgu-Altonie.

8. Na czele Block-Standarte

Stroop często wyjeżdżał do Norymbergi. Uczestniczył w marszach, gdzie masy łączono z władzą. Opowiadał o przygotowaniach do tych parad i podnieceniu, jakie im towarzyszyło. Żona Stroopa nigdy nie brała udziału w zebraniach masowych, spotykała się jednak z żonami innych SS-mannów na salonach.

9. Dachau, willa Benesza, wanna Churchilla

Przed wybuchem II wojny światowej Stroop został oddelegowany do szkoły oficerskiej SS München–Dachau. Będąc tam miał okazję złożyć wizytę komendantowi lagru w Dachau. W szkole uczono go dyscypliny i przygotowywano do bardziej odpowiedzialnych zadań. Żołnierze byli odseparowani, obowiązywał nastój koszarowy.

Stroop był specjalistą od spraw rasowych. Była to dla niego bardzo ważna kwestia. Sam jednak nie posiadał wszystkich typowo nordyckich cech, toteż usuwał sobie włosy, aby jak najbardziej upodobnić się do rasy aryjskiej. Wierzył on w teorię Hitlera o wyższości rasy germańskiej nad innymi rasami.

Z Dachau udał się do Hamburga. W tym czasie Hitler


Komentarze

    1 + 3 =